Lenovo 65EBGAC1UK 23.6″ Full-HD Monitor
Ask for more info
| 65EBGAC1UK |
|---|
Categories: Computer Monitors, Lenovo Monitors
Tags: lenovo, monitor
Description
| Model | 65EBGAC1UK |
|---|---|
| Product | Lenovo D24f-10 |
| Region | EMEA |
| Color | Black |
| Panel | Twisted Nematic |
| Display Size | 23.6″ |
| View Area | 521.28×293.22 mm |
| Resolution | 1920×1080 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Pixel Pitch | 0.2715×0.2715 mm |
| Dot / Pixel Per Inch | 94 dpi |
| Brightness | 250 nits |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Pixel Response Time | 1 ms (extreme mode) / 3 ms/5 ms (typical/off mode) |
| Color Gamut | 72% |
| View Angle (H / V) | 170 / 160 |
| Stand | Tilt Stand |
| Side Bezel Width | 21.3 mm |
| Dimensions with Stand (HxWxD) | 444.3×566.0x210.0 mm |
| Power Comsuption (Typical / Maximum) | 32W / 45W |
| Power Adapter | Intergrated |
| Weight (Including Stand) | 8.73 lb / 3.96kg |
| Warranty | 3-year |
| ENERGY STAR | No |
| TCO | No |
| EPEAT | No |
| Presets / User Settings | 20 / 20 |
| On Screen Display | OSD, 8 Languages |
| USB Port | None |
| Speaker | None |
| Camera | None |
| Multiple Input | HDMI, DP |
| Monitor Cable | HDMI |
| CPU / Platform | None / None |
| Display Ram / Storage / Card Slot | None / None / None |
| Wireless / Ethernet / Bluetooth | None / None / None |
| Touch Screen / Digitizer Pen / Battery | None / None / None |
| Operating System | Support Windows 7, Windows 10 |
| Ann Date (mm/yy) | 01/19 |
Reviews (0)
Be the first to review “Lenovo 65EBGAC1UK 23.6″ Full-HD Monitor” Cancel reply
Shipping and Delivery
MAECENAS IACULIS
Vestibulum curae torquent diam diam commodo parturient penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse parturient a.Parturient in parturient scelerisque nibh lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendrerit et pharetra fames nunc natoque dui.
ADIPISCING CONVALLIS BULUM
- Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
- Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
- Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Scelerisque adipiscing bibendum sem vestibulum et in a a a purus lectus faucibus lobortis tincidunt purus lectus nisl class eros.Condimentum a et ullamcorper dictumst mus et tristique elementum nam inceptos hac parturient scelerisque vestibulum amet elit ut volutpat.
Related products
LG 24GL600f-B 24″ Full-HD Gaming Monitor
LG 24MP88HV 24″ Full-HD Virtually Borderless IPS Monitor
NEC MultiSync E232WMT LED IPS Multi-Touch Monitor (Black)
NEC MultiSync EA223WM 22″ LED Desktop Monitor (Black)
- LED backlight technology provides for industry-leading low power consumption and less hazardous materials
- Height-adjust, pivot, tilt and swivel capabilities add flexibility and comfort to your viewing preferences
- Full connectivity, including DisplayPort, DVI-D and VGA inputs
- Touch-sensitive OSD® controls are integrated into the bezel, making display adjustments easier than ever
- Human and ambient light sensors automatically detect your work conditions to determine the proper display brightness, thereby conserving power
- ECO Mode™ allows you to manually adjust the display’s brightness to your liking, saving power and reducing your energy costs
NEC MultiSync P212 21″ 4:3 Desktop Monitor (Black)
- IPS LCD panel with nearly full coverage of sRGB color space
- Superior screen performance (1500:1 contrast ratio, 1600 x 1200 native resolution, 440 cd/m² brightness)
- Includes internal programmable 14-bit 3D lookup tables (LUTs) for calibration 3-port USB 3.0 hub
- Five programmable Picture Mode profiles for quick access to multiple color spaces
- Wide connectivity includes DisplayPort, VGA, HDMI and DVI-D inputs
Samsung C27F591FDE 27″ Full-HD Curved Gaming Monitor – LC27R500FHM
Discover a truly immersive viewing experience with the Samsung monitor. Wrapping around your field of vision the 1800R screen — with its 1800mm radius of arc for greater curvature — creates a wider field of view, enhances depth perception, and minimises peripheral distractions to draw you deeper in to your content. So whether it is an online movie, a favourite TV show, or a pulse-racing game, Samsung’s deeper screen curve will fully immerse you in all your multi-media content.

Reviews
There are no reviews yet.